S.S.S.

Bu bölümdeki sorular, gelen sorular çerçevesinde güncellenecektir.

1. Bu tarz bir kongreye bir özet ile katılmayı ilk kez düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Kongremize katılmayı düşünen çoğu kişinin aslında böyle bir etkinliğe ilk kez kendi eserleri ile katılmayı düşündüklerini aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. Eğer felsefenin kongrenin alanına giren alanlarına dair ilgi duyuyorsanız yapmanız gereken en önemli şey, sıkı bir literatür taramasından sonra özetinizi mümkün oldukça çok akranınız ve konu ile ilgili akademisyenle paylaşmak; onların geri dönüt ve yorumları çerçevesinde yeniden yapılandırmanız olacaktır. Çevrenizde bu tarz etkinliklere katılmış akranlarınızın ve akademisyenlerin bilgisine ve deneyimlerine başvurmak sizi rahatlatacaktır.
Aynı zamanda bildiri özeti çağrısındaki kurallara sıkıca uymanızı da tavsiye etmekteyiz.

2. ODTÜ dışından kongreye katılım mümkün müdür?

Kongremiz ODTÜ dışından katılıma açıktır; dinleyici olarak katılmak isteyenlerin okul girişilerinde nizamiyelerde sıkıntı yaşamamak için bize katılım durumlarını kesinleştirdiklerinde bildirmelerini tavsiye etmekteyiz.

3. Kongreye felsefe bölümü dışındaki öğrenciler katılabilirler mi?

Tabii ki, kongremize dinleyici veya katılımcı olarak katılmanız için herhangi bir bölüm şartı gözetilmemektedir. Kongreye felsefe bölümü dışından bildiri özeti sunarak katılmak isteyen tüm lisans öğrencilerini bu konuda yüreklendirmek isteriz; belirtilen alanlardaki katkıları en az felsefe bölümünde okuyan bir öğrencinin katkıları kadar değerli olacaktır.

4. Şehir dışından katılmak isteyen katılımcılar için herhangi bir konaklama imkanı mevcut mudur?

Bu konuda yardımcı olma olanaklarımızın sınırlı olduğunu hatırlatmak isteriz. Katılımcıların konaklaması için herhangi bir profesyonel organizasyonun yapılmasının maddi külfetini karşılayabilecek maddi kaynağa sahip değiliz. Yine de zor durumda olan katılımcıların iletişime geçmekten çekinmemeleri gerektiğini bildiririz.

Eğer bu yazıyı okuyan biri olarak herhangi bir şekilde konaklama veya masraflarına dair yardım etme konusunda bir istek ve olanağınız olur ise bizimle iletişime geçmenizi rica etmekteyiz.

5. Kongreye Katılım Ücretli mi?

Hayır. Kongreye katılımcı veya dinleyici olarak katılmak isteyen herhangi bir kimseden ücret istenilmemektedir.

6. Sertifika durumu hakkında:

Kongreye katılımcı olarak katılıp sunumunu gerçekleştiren kişilere sertifika verilecektir.

7. Özetlerde yazar sayısı:
Özetler tek yazarlı olmak zorunda değildir. İki yazarla da yazılabilir fakat ikiden fazla yazarlı özet kabul etmiyoruz. İki yazarlı olan özetlerde birinci yazar ve ikinci yazar olarak ayırmalısınız, sunumu birinci yazar yapacak şekilde belirtmelisiniz. Soru-cevap kısmında ise her iki yazar da yer alabilir.

İki yazarlı bir bildiriye birinci değil ama ikinci yazar olarak giren birisi ayrıca kendi başına ayrı yani tek yazarlı bir özet teslim edebilir.